Изработка на портрети, репродукции, шаржове и стенописи
  • Галерия
  • Поръчай
  • Блог
  • Контакти
Меню
  • Галерия
  • Поръчай
  • Блог
  • Контакти

защо portret.bg

22nd April, 2017

Портрет.бг ви предлага изработването на истински портрет. Като имаме предвид под “истински портрет”, е портрет който е нарисуван изцяло на ръка от художник професионалист,  а не принтириран и обработен на програми, снимки. Портрет.бг е сайт който ще ви предложи разнообразни портрети с различни техники. Ако искате лек, свеж портрет на дете, в момент който е щастливо и усмихнато, ние Ви предлагаме да е в техника пастел. Тя е нежна и позволява да се пресъздаде прекрасен портрет.

Маслените бои също са идеални за портрет, това е класическа техника, която е оцеляла стотици години и ако искате и вашия портрет да остане за стотици години, вашето място за поръчка е тук в портрет.бг. Техниката е идеална да изнедатате с нея важен за вас човек, с идеалния подарък портрет.

Ако се чудите каква е разликата между двете техники масло и пател то най очевидната е че пастел е задължително да бъде сложен в рамка със стъкло. Стъколо е за да предпази картината от външни наранявания. Докато с маслените бои не е така, те дълго изсъхват, но когато изсъхне картината то нея може да я миеете и с леко мокра кърпа. Тази разлика е най основна между двете техники.

Но каквото и да изберете – портрета си остава един прекрасен подарък и портрет.бг ще ви го предостави и достави до адрес.

Стенопис в коридор

9th April, 2017

Стенопис,

перфектното решение ако ви е омръзнало да гледате празна стена или тапет. portret.bg Ви предлага решението, което ще промени облика на стаята ви.

Например имате дълъг и тесен коридор коридор. Мебели няма как да сложиде, защото нямата място. Картини също, защото може да ги закачите, когато минавате покрай тях. Затова най – доброто решение е картина директно на стената от portret.bg.

Екип от профисионалисти  ще ви предложи и направи идеалния за вас стенопис – portret. bg

Ето и малък пример, но заради тясното пространство снимката е с не добро качество!

Стенопис

9th April, 2017

Стенопис – portret.bg – е всяко произведение на изкуството, директно нарисувано на стена, таван или друга стабилна плоскост. Отличителна характеристика на стенописта е, че архитектурните елементи на дадено пространство са хармонично включени в картината. Някои стенописи са рисувани върху големи платна, които след това са прикрепени към стената. Тази техника е обект на някои противоречия в света на изкуството, но е в обща употреба от края на 19 век.

История

Най-старите стенописи в света датират от Горния палеолит, като скалните рисунки (графити) в Шове в Ардеш, известните древни пещери на Южна Франция (около 30 000 г. пр.н.е.).

Много древни стенописи са оцелели в египетски гробници (около 3150 г. пр.н.е.), дворците Минойската (1700-1600 г. пр.н.е.) и в Помпей (около 100 г. пр.н.е.).

През Средновековието стенописите обикновено се изпълняват на суха мазилка (Secco). Огромната колекция от стенописи в Керала (южна Индия), датиращ от 14-ти век са примери за фреска Secco. В Италия, около 1300, техниката на рисуване на стенописи върху мокра мазилка фреско, е възстановена и довела до значително повишаване на качеството на стенописите.

Много стенописи са създадени по време на Ренесанса. Един от най-значимите стенописци за всички времена, остава Микеланджело Буонароти, изписал Сикстинкската капела. Учени са пресметнали, че за обикновен човек би било невъзможно да изпише само тавана в рамките на един живот.

В модерни времена, терминът става по-добре познат чрез мексиканския мурализъм – движение в изкуството от 1930г. в Мексико. Представители са Диего Ривера, Дейвид Сикийерос и Хосе Ороско. Използват се за политическа пропаганда.

Стенописите днес се изработват по най-различни начини, както идейно, така и технологично. Използват се маслени бои или материали на водна основа . Стиловете варират от абстрактното към оптическите илюзии, декоративни в интериори и екстериори. Иницииран от произведенията на стенописни артисти като Греъм Ръст или Райнер Мария Лацке през 1980 г., Trompe-L’oeil живопис преживява ренесанс в частни и обществени сгради в Европа. Днес, красотата на стенописите е много по-широко достъпна с техника, при която картина или фотографско изображение се принтира на хартия или платно, и след това се поставя на повърхността на стената. На практика може да се получи почти всякакъв ефект.

Съвместен проект ” Непознатите ангели”

9th April, 2017
Публикувана: 15 Oct 2014 | 10:58
С „Непознатите ангели“ Ненко Чернев и Юлия Бузилова търсят доброто около нас

Не са прави ония, които твърдят, че днешното време не е време за изкуство. Напротив. Именно в дните и в месеците на страховита инфлация на духовните ценности изкуството е онова, което ни съхранява Човеци. Знаят го много добре творците, знаят го и хората, които малко или много прекланят глава пред изкуството. Защото творците са личности, които си говорят с Бога. И този разговор никога не е скучен. Затова и в творчеството им има не само галене на естетическите струни. Има послания. Понякога тихи и само загатнати, понякога крещящи от болка и истина. И ги има категориите Добро и Зло, Възвишено и Низко, Красиво и Грозно. Онези категории, които осмислят живота ни. Своя оригинален поглед към хората, които носят Доброто у себе си, отправят двама творци от различни генерации – Ненко Чернев и Юлия Бузилова. Правят го с новата си изложба „Непознатите ангели“, която ще бъде открита в петък в 19,30 ч. в галерия „Графит“. Определят експозицията като едно творческо пътуване в търсене на доброто около нас. Ненко и Юлия не го откриват в абстрактното, а в хората около себе си. В 12 портрета, превъплътени в сбирката „Непознатите ангели“. Неслучайно те носят само малки имена – Емо, Наско, Мария, Юлия, Яна, чичо Митко, леля Стойка…
Експозицията е повик за вглеждане – и в собственото аз, и в хората край нас. И въпроси: Какви сме всъщност, защо сме такива, можем ли да извадим на показ ония скрити добродетели, които да ни правят истински добри Човеци. Да не говорим, че портретите на ангелите сами по себе си вече асоциират с изконното добро, а крилата са символ на вечния порив на човека към свобода и полет на духа.
„Всеки един образ е дълбаене в човешката душа, за да се извади и види доброто“, признава Ненко Чернев. И допълва: „Изложбата ни е един порив за доброта във времето на безверие. Всеки от нас носи ангелски крилца у себе си, но дали ги размахва, или не, е отделен въпрос. Много трудна мисия е да отворим доброто у нас. Желанието ни с тази експозиция е всеки да припознае себе си и да размаха крилцата, които му е дала съдбата. Най-важното е да се докоснем до всеки. Душата, тя е важна…“
Новата изложба в галерия „Графит“ е своеобразно продължение на предходната експозиция „Следващите 8“, която хвърли мост между различни поколения творци.

Видове портрети

9th April, 2017

Видовете портрет биват:
– Според броя на изобразените лица: единичен, двоен и групов.
– Според композицията: глава, глава и раменен пояс, допоясна фигура, цяла фигура.
– Според положението на главата: анфас, три-четвърти, полупрофил и профил.
– Според пола и възрастта: мъжки, женски, детски и животни.
– Автопортрети: особен вид портрет е автопортретът, когато даден художник или фотограф създава портрет на самия себе си. Артистът постига това с използването на обикновено огледало.”5

Въпреки всичко казано до тук е нужно да упоменем, че и най-очарователният като изпълнение, техника и материал портрет ще си остане неодухотворен, ако не обогати реципиента на изкуство с някаква значителна нотка на проблематика. Един портрет трябва да ни разкрива душевноста и впечатленията по-ярко, по-дълбоко и по-вярно, отколкото ние ги виждаме в нормалния живот.

Може да разгледате portret.bg и да определите какво най – много Ви допада като портрет.

Кратка история на портрета

9th April, 2017

Портретът като жанр в изобразителното изкуство е известен още от античността. Запазени са много скулптурни и живописни изображения на владетели и велможи на древен Египет. Най-прочути сред тях са бюстът на Нефертити и златната портретна маска на Тутанкамон. Традицията да се съхраняват посмъртни восъчни маски на предците води до разцвет на скулптурния портрет в древен Рим. С голяма реалистичност се отличават портретите от епохата на Римската република. От периода на Римската империя до нас са достигнали множество изображения на императори, пълководци, държавници, философи и придворни дами. Поради нетрайността на материала са съхранени малко на брой живописни портрети от епохата. Сред тях и двойният портрет на хлебаря Теренций Неон и съпругата му. Сухият климат на Египет е запазил немалко от прочутите фаюмски портрети изпълнени в техниките енкаустика и темпера. Тяхната жизненост впечатлява и днес, две хиляди години след създаването им. Portret.bg е мястото където може да намерите и Вие своята картина! 

Блог пост

23rd March, 2017

текст

Тестов блог пост

15th February, 2017

Какво е Lorem Ipsum?

Lorem Ipsum е елементарен примерен текст, използван в печатарската и типографската индустрия. Lorem Ipsum е индустриален стандарт от около 1500 година, когато неизвестен печатар взема няколко печатарски букви и ги разбърква, за да напечата с тях книга с примерни шрифтове. Този начин не само е оцелял повече от 5 века, но е навлязъл и в публикуването на електронни издания като е запазен почти без промяна. Популяризиран е през 60те години на 20ти век със издаването на Letraset листи, съдържащи Lorem Ipsum пасажи, популярен е и в наши дни във софтуер за печатни издания като Aldus PageMaker, който включва различни версии на Lorem Ipsum.

Търси в блога

Последни постове

  • защо portret.bg
  • Стенопис в коридор
  • Стенопис
  • Съвместен проект ” Непознатите ангели”
  • Видове портрети

Архив

  • April 2017 (6)
  • March 2017 (1)
  • February 2017 (1)

Категории

  • Uncategorized (8)
  • F
  • R
2021 © ПОРТРЕТ.БГ